Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktör Adayları Kim?

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör Adayları Kim?

Fenerbahçe’de Erol Bulut ile yollar ayrılması ile takımın başına sportif direktörlük yapan Emre Belözoğlu getirildi.Önümüzdeki 2021-2022 sezonu için teknik direktör arayışlarına başlayan Ali Koç yönetimi iddalara göre şu isimlerle dirsek teması halinde bakalım iddalara göre Fenerbahçe yeni teknik direktör adayları kim ?

 

-MARCELO GALLARDO

Arjantinli gazeteci Martin Castilla, TNT Sports adlı kanaldaki futbol programında Fenerbahçe’nin River Plate’i çalıştıran Arjantinli teknik direktör Marcelo Gallardo’yu takımın başına getirmek için harekete geçtiğini söyledi.Şu an River Plate’i çalıştıran Marcelo Gallorda önümüzdeki sezon Fenerbahçe yeni hocası olabilir.

 

-ZLATKO DALİC

Hırvatistan Milli Takımı’nı da çalıştıran Zlatko Dalic de listede yer alıyor. Sarı lacivertliler Dalic ile sezon başında takımın başına getirilmek istenmiş, ancak 2020 Avrupa Şampiyonası’nın ertelenmesiyle transferi gerçekleşmemişti.Avrupa Kupası sonrası Zlatko Dalic ile görüşme gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

-JOACHİM LÖW

Listede yer alan isimlerden biri de 2020 Avrupa Şampiyonası sonrası Almanya milli takımı bırakacağını açıklayan Joachim Löw.Avrupa kupasının bitmesiyle Fenerbahçe’nin eski hocası Joachim Löw’e teklif götürmesi bekleniyor.61 yaşındaki teknik adam Almanya Milli Takımı görevini bıraktıktan sonra futboldan uzak kalacağı sinyallerini verdi.

-MARCELO BİELSA

Fenerbahçe taraftarını en çok heyecanlandıran isim ise şu an Premier Lig’de Leeds United takımını çalıştıran Marcelo Bielsa sarı lacivertli taraftarların sosyal medyada gündeme getirdiği teknik adam teknik ve taktik bilgisiyle uzun yıllardır konuşulan isimlerin başında geliyor. Derbide oynanan futbolun şampiyonluk için yeterli olmayacağını savunan taraftarlar, sosyal medyadan Marcelo Bielsa için etiket başlattı. Championship’ten aldığı Leeds United’ı 2’inci sezonunda Premier Lig’e çıkarmayı başaran Bielsa, şu anda takımıyla birlikte Premier Lig’de 11’inci sırada yer alıyor.