Netflix Dizi Önerileri 5 Dizi Önerisi

Netflix Dizi Önerileri

Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 5 diziyi seçtik.Listemiz Netflix’in en çok izlenen ve beğenilen dizilerinden oluşuyor. Hepsi birbirinden güzel ve kalite kokan yapımlar beğeneceğinizi düşünüyorum.Şimdi Netflix’de izleyebileceğiniz 5 diziye bakalım.

1-Dark (IMDb:8.7)

Dark dizisi zamanın 33 yılda bir kendini tekrar ettiği bir döngüde geçmektedir. Winden kasabasında yaşayan insanların, üç ayrı zaman diliminde yaşadıklarını konu alan çok karmaşık bir dizi. Bölümler ortalama 55 dakika Alman yapımı ve Almanca bir dizi.3.Sezonu ile final yapan dizi Netflix’in en sevilen içeriklerinin başında gelmektedir.İzleyiciye anlamakta güçlük çektiren ve ekran başından ayırmayan içeriği izleminizi tavsiye ediyoruz.

2-The Queen’s Gambit(IMDb:8.6)

Netflix’de yayınlanan The Queen’s Gambit dizisi Netflix’in en çok beğenilen ve izlenilen yapımlarından birisi konusu annesi ve babası tarafından terk edilen küçük bir kızın yetimhanede erken yaşlarda satranç öğrenmesini ve durdurulamaz başarısının hikayesini konu alıyor.Başrolünde Anna Taylor Joy’un olduğu dizi oldukça kısa sürede Top 10” listesine girdi ve 63 ülkede ise 1. sıraya oturdu.İzleyen insanların satranca ilgi duyduğu ve buna bağlı olarak Google’da yapılan “Satranç nasıl oynanır?” aramaları son yılların zirvesine ulaştı.

3-Black Mirror(IMDb:8.8)

Tanıtım

Bilim Kurgu  hayranlarının oldukça beğendiği bir dizi olan Black Mirror her bölümünün bir film tarzında ve nefes kesici olması ile bilinir. İşlediği konular karanlık olduğu kadar mümkün de olduğu için izlerken içinizi sıkıntılar basıyor ama insan kendini izlemekten alamıyor da.Teknolojinin kötü kullanımının ne kadar kötü sonuçlar çıkarabileceğini bu dizi görmek oldukça mümkün. 2 saatlik özel bir Christmas bölümü de olan dizinin toplam 5 sezonu var. Her bölüm ortalama 2 saat sürüyor.

4-Outlander(IMDb:8.4)

Amerikalı yazar Diana Gabaldon’ın aynı adlı romanından uyarlanan Outlander, zamanda yolculuk yapan Claire Randall adlı evli bir savaş hemşiresinin fantastik hikayesini konu alıyor. 1945 senesinden 1743 yılına istemeden yolculuk eden Claire hiç tanımadığı insanlarla bir hayata başlıyor.Claire 1743 yılında bir adama aşık oluyor ve iki hayatı arasında kalıyor.Oldukça cesur sahneler içeren bu diziyi izlemenizi öneririm.Dizinin toplam 5 sezonu yayınlanmış fakat Netflix’te 4 sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.

5-Sex Education(IMDb:8.3)

Sex Education, cinselliğini keşfetme üzerine örülü hikayesi ile klasik gençlik komedilerinden ayrılan bir İngiliz komedisi.Annesi bir seks terapisti olan ergenlik çağındaki bir gencin annesinden öğrendiklerini lisedeki arkadaşlarına para karşılığı öğretmesinini konu alıyor. Başarılı oyuncu performansları, cinsellik, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi gibi çeşitli konulara değinen senaryosu ile ilgi çeken yapımlardan biri. Bölümler ortalama 50 dakika. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var.3.sezonunun ise 2021 yılında yayınlanması bekleniyor.